Lesmateriaal
In je eigen bubbel
Tijdens deze les ervaren de leerlingen dat niet iedereen online dezelfde informatie te zien krijgt. Ze ontdekken wat een filterbubbel is en hoe algoritmes bepalen welke video’s, berichten en nieuws jij voorgeschoteld krijgt. Aan de hand van fragmenten uit De Dikke Data Show denken de leerlingen na over hun eigen online wereld en leren ze kritisch kijken naar informatie op internet.
Het DIY-werkblad kan volledig zelfstandig worden gemaakt als huiswerkopdracht, maar het kan ook als werkblad voor een klassikale les worden gebruikt.
Tip: klik op de Menu-optie (drie puntjes) om de presentatie op volledig scherm weer te geven. De PowerPoint is ook te downloaden en te bewerken. Klik hiervoor rechts op de Slides-knop.